Abolicionizmo Muziejus

VISUOMENĖS NUOMONĖ APIE PROSTITUCIJĄ LIETUVOJE

2021 metais rugpjūčio mėn. Baltijos tyrima Lietuvoje atlikto visuomenės nuomonės apklausą „Visuomenės nuomonė apie prostituciją Lietuvoje: Komercinio seksualinio išnaudojimo nutraukimas Lietuvoje“. Apklausos metu buvo apklausta 1006 asmenys, vyresni nei 18 metų, iš kurių 56% sudarė moterys ir 46 % vyrų. Apklaustieji asmenys atsakė į klausimus apie seksualinį išnaudojimą, prostituciją, legalizaciją bei šiuo klausimu esamą situaciją Lietuvoje.

Daugiau nei 90% apklaustųjų

mano, jog prostitucijoje seksualiai išnaudojami asmenys patiria seksualinį smurtą ir psichologinę traumą bei susiduria su seksualinės sveikatos problemomis.

84 %

apklaustųjų mano, kad mokėti už seksą yra nepriimtina.

69 %

sutinka, jog vyriausybė turi sudaryti tokias gyvenimo sąlygas, kurios padėtų žmonėms išvengti būti įtrauktiems į prostituciją

91 %

apklaustųjų pritaria nuomonei, jog seksualiai išnaudojami asmenys yra didelėje rizikoje patirti seksualinį smurtą.

73 %

ritaria, kad prostitucijos legalizavimas gali pakenkti sveikam asmens seksualiniam vystymuisi.

81 %

utinka, kad prostitucija yra seksualinio smurto forma ir turėtų būti panaikinta.

Daugiau nei pusė apklaustųjų

mano, jog sekso pirkimas iš asmenų, kurie neturi jokių kitokių pajamų šaltinių, yra seksualinės prievartos forma ir vyriausybė turi suteikti reikiamą finansinę pagalbą, kad žmonės galėtų nebeužsiimti prostitucija.

64 %

galvoja, jog net jei kai kurie asmenys pasirenka parduoti seksą, prostitucija turi negatyvią socialinę įtaką, kuri negali būti ignoruojama.

68 %

mano, jog legalizavus prostituciją Lietuvoje, moterys rečiau praneš policijai apie patirtą seksualinę prievartą.

67 %

pritaria, jog tokiu atveju sumažės policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų palankumas tiriant seksualinio pobūdžio nusikaltimus.

74 %

pritaria nuomonei, jog žmonėms, esantiems prostitucijoje, bus sunkiau ištrūkti iš prostitucijos ją legalizavus bei pasipriešinti sekso prekeivių poreikiams.

Apklausą atliko Baltijos tyrimai Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro užsakymu