Abolicionizmo Muziejus

PREKEIVIAI ŽMONĖMIS IR SUTENERIAI

Prekeiviai žmonėmis ir suteneriai – tai ne tik nepažįstami nusikaltėliai vyrai, kurie pagrobia ir parduoda moteris prostitucijai. Labai dažnai jie slepiasi už „vaikino“, „gero draugo ar draugės“, šeimos pažįstamo ar net gerą įvaizdį turinčio vietinio pareigūno įvaizdžio. Įtraukimas į prostituciją ne visada įvyksta grubiai ir staigiai. Moterys ir mergaitės įviliojamos į šias pinkles per pasitikėjimo, tariamos meilės, rūpesčio, globėjiškumo veiksmus, kitaip tariant, manipuliacija yra tai, kaip iš prostitucijos besipelnantys asmenys įtraukia moteris į prostituciją.

Kaip įtraukiamas asmuo į prostituciją:

1.Įviliojimas. Iš pradžių jis padaro įspūdį apie save taip po truputį įgaudamas jos pasitikėjimą. Tuomet, jis pradeda kurti įvaizdį , jog jis yra vienintelis galintis ją suprasti. Jis apipila moterį netgi dovanomis, aiškiai išreiškia jų santykių statuso apibrėžimą, taip įgaudamas daugiau moters priklausomybės.

 

2.Priklausomybės sukūrimas. Jis tampa vis labiau savininkišku, pradeda įtikinėti moterį atstumti tuos, kuriems ji jaučiasi artima ar nutraukti artimus ryšius, taip ją izoliuodamas nuo artimos aplinkos.

 

3.Kontrolės perėmimas. Jis pradeda ją kontroliuoti, ribodamas jos laisvę ir pasirinkimą su kuo bendrauti, ką rengtis, valgyti ar net galvoti. Kartu su kontrole atsiranda ir taisyklės ar net pasitelkiami grasinimai ir smurtas. Tačiau jis pats išlieka nenuoseklus netgi gali pradėti atrodyti nepatikimas, o savo elgesį užginčija reikalaudamas, kad ji įrodytų jam savo meilę.

 

4.Visiškas dominavimas Galiausiai jis ją įtikina būti pasirengusiai daryti bet ką, visuomet primindamas, jog tai vardan jų meilės. Jis užsitikrina, kad ji paklustų jo norams, netgi įtikina, kad ji leistųsi būti užrakinama namie grįsdamas, kad tai dėl jos pačios saugumo. Tuomet pirmi seksualinio smurto atvejai pasireiškia, kai jis įtikina ją pasimylėti su jo draugu. Po to, atsiranda įtikinėjimas, jog jam reikia pinigų, jiems abiem pragyventi reikia pinigų ir jai parduoti seksą yra lengviausias ir geriausias būdas tuos pinigus uždirbti.