Abolicionizmo Muziejus

VYRAI, KURIE MOKA UŽ SEKSĄ

2022 m. lapkričio 8 d. buvo paskelbtas tyrimas „Vyrai, kurie moka už seksą Vokietijoje, ir ko jie mus moko apie legalios prostitucijos nesėkmes: 6 šalių ataskaita apie sekso prekybą iš socialiai nematomų „laisvųjų“ perspektyvos“, kuriame buvo klausiama ir tiriama sekso pirkėjų perspektyva 6 skirtingose šalyse. Vokietijoje, kuri dažnai įvardijama kaip didžiausias Europos viešnamis, legali prostitucija įteisinta nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, tačiau tokio pasirinkimo pasekmės dažniausiai paliečia labiausiai pažeidžiamas ir diskriminuojamas grupes – moteris ir mergaites iš etninių ir rasinių mažumų, skurdo, socialinės rizikos aplinkos ir migrantes.

 

Rezultatai buvo apskaičiuoti apklausus 96 sekso pirkėjus Vokietijoje, tarp kurių dauguma įvardijo save kaip vokiečius. 41 proc. iš jų teigė seksą perkantys nuo kelių kartų per mėnesį iki vieno karto per mėnesį, 11 proc. iš jų seksąperka kartą per savaitę ar dažniau, o 49 proc. seksą perka kartą per kelis mėnesius. Vidutinis sekso pirkėjų amžius, kai jie pirmą kartą pirko seksą Vokietijoje, buvo 22 metai, tačiau amžiaus intervalas svyruoja nuo 14 iki 70 metų. Daugiau nei pusė apklaustų sekso pirkėjų tuo metu, kai pirko seksą iš prostitucijoje esančių asmenų, turėjo romantinius santykius. Vokietijos sekso pirkėjai per savo gyvenimą už seksą mokėjo vidutiniškai 55 prostitucijoje esančioms moterims. Ir tik 1 % visų sekso pirkėjų Vokietijoje pranešė apie prekybą žmonėmis valdžios institucijoms, o 55 % jų stebėjo prekybą žmonėmis arba suteneriavimą. 

(Melissa Farley, Inge Kleine, Kerstin Neuhaus, Yoanna McDowell, Silas Schulz, Saskia Nitschmann, Men who pay for sex in Germany and what they teach us about the failure of legal prostitution: a 6-country report on the sex trade from the perspective of the socially invisible ‘freiers, 2022

 

Legalizavus prostituciją, prostitucija netampa saugesne joje esantiems asmenims. Tai tik daro ją pelningesnę suteneriams ir prekeiviams žmonėmis bei didina sekso pirkimo kultūros paklausą.